Kauno miesto Ateities plento kapitalinis remontas

Pradžia: 2018 m.sausio mėn. Pabaiga: 2019 m. birželio mėn. Vertė: 4 mln. eurų

Nuo Amalių pervažos iki miesto ribos einančios beveik 4 km ilgio gatvės atnaujinimas yra svarbi vystomo Kauno pietrytinio aplinkkelio projekto dalis. Šiuo projektu bus suremontuota ne tik gatvės dangą, tačiau ir įvažų dangos, taip pat numatoma šalia gatvės įrengti pėsčiųjų takus, trinkelėmis iškloti keleivių laukimo aikšteles. Ateities plentas bus išplatintas: nuo Amalių pervažos iki sankryžos su Taikos prospektu suprojektuotos 3 eismo juostos, o nuo šios sankryžos iki Kauno miesto ribos – 4 eismo juostos. (Foto: Kauno m. savivaldybės)

Nuo Amalių pervažos iki miesto ribos einančios beveik 4 km ilgio gatvės atnaujinimas yra svarbi vystomo Kauno pietrytinio aplinkkelio projekto dalis.

Šiuo projektu bus suremontuota ne tik gatvės dangą, tačiau ir įvažų dangos, taip pat numatoma šalia gatvės įrengti pėsčiųjų takus, trinkelėmis iškloti keleivių laukimo aikšteles. Ateities plentas bus išplatintas: nuo Amalių pervažos iki sankryžos su Taikos prospektu suprojektuotos 3 eismo juostos, o nuo šios sankryžos iki Kauno miesto ribos – 4 eismo juostos. Atlikus kapitalinį gatvės remontą, pėsčiųjų takai, viešojo transporto peronai ir įvažos bus pritaikytos ir negalią turintiems žmonėms.

Pradėjus veikti rekonstruotam aplinkkeliui, atsiras patogi jungtis tarp Vilniaus-Kauno greitkelio ir Marijampolės. Specialistų skaičiavimais, užbaigus pietrytinį aplinkkelį, A1 magistralės atkarpoje nuo Palemono iki IX forto transporto srautas turėtų sumažėti 17 procentų.